Ścinawa Polska 82, 55-200 Oława

biuro@keepteam.pl | 512 157 717 | 512 157 778

Spawanie i Zgrzewanie

Spawanie to najbardziej powszechny sposób na łączenie metali. W naszej ofercie możemy zaproponować następujące rodzaje spawania w zależności od potrzeb, założeń konstrukcyjnych bądź upodobań klientów: gazowe, łukowe elektrodami otulonymi MMA, w osłonach gazowych – metody spawania: MIG, TIG, MAG.

Metoda MIG – w tej metodzie stosujemy hel lub argon. Jak w każdej metodzie wykorzystuje się tzw. łuk elektryczny powstający z przeskoku elektronów z końcówki elektrody na materiał spawany w naszym przypadku spawanie aluminium. Łuk elektryczny posiada bardzo wysoką temperaturę w związku z czym bez problemu topi w miejscu styku spawane aluminium i elektrodę łącząc ze sobą oba materiały.

MIG i MAG – tę metodę wykorzystujemy do spawania grubszych materiałów m in. blach, kształtowników, prętów, rur i innych materiałów konstrukcyjnych. Usługi spawalnicze metodami MIG/MAG to sposób łączenia przy pomocy spoiny, odbywający się przy powstającym łuku elektrycznym, wytwarzanym pomiędzy spawanym elementem a elektrodą topliwą w postaci drutu. Łuk elektryczny i ciekły metal są chronione za pomocą gazu osłonowego. Wykorzystanie tej metody gwarantuje wysoką jakość spawania oraz dobrą jakość spoin.

TIG – stosujemy tę metodę do spawania cienkich metali węglowych i niskostopowych, stali nierdzewnej i innych stali wysokostopowych oraz w blachach aluminiowych. Ta metoda spawania gwarantuje nam spoiny najwyższej jakości. W przypadku tej metody cały proces przeprowadzany jest przez nietopliwą oraz odporną na temperaturę elektrodę wolframową, przy której udziale wytwarzany jest łuk spawalniczy rozgrzewający i upłynniający aluminium. Gaz ochronny wykorzystywany w tej metodzie to ten sam materiał co przy spawaniu z użyciem elektrod topliwych tj . Argon (Ar) lub hel (He). Samo zastosowanie gazu ochronnego służy uniknięciu problemów z wyżej opisanym zjawiskiem utleniania a co za tym idzie uzyskaniu bardzo trwałego połączenia spawanych elementów.

ZGRZEWANIE

Oferujemy usługi w zakresie zgrzewania części urządzeń lub konstrukcji wykonanych z metali w różnych gatunkach. Metoda zgrzewania polega na rozgrzaniu stykających się powierzchni tak, aby przeszły one w stan plastyczny (ciastowaty) i dociśnięciu ich. Uplastycznieniu ulega tylko niewielka objętość na granicy styku. Oferowane przez nas zgrzewanie elektryczne oporowe – jest najczęściej stosowanym rodzajem zgrzewania. Dzieli się ono na:
– doczołowe (zwarciowe, iskrowe),
– punktowe (jedno- i dwustronne),
– liniowe (na zakładkę, liniowo-doczołowe),

Do tego typu prac wykorzystujemy zgrzewarki punktowe stacjonarne i ręczne o różnych mocach w zależności od przeznaczenia i grubości zgrzewanych materiałów.

Kontakt

Ścinawa Polska 82, 55-200 Oława
tel.: 512 157 717, tel.: 512 157 778
tel./fax: 71 313 66 10
E-mail: biuro@keepteam.pl